Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów

 • Otwarta rekrutacja

  Dołącz do grona pasjonatów i stań sie jednym z Nas!

  Dołącz do nas

 • Trenuj razem z nami!

  Zapraszamy na treningi szabli i miecza prowadzone dla członków naszego stowarzyszenia.

  Czytaj więcej

 • Polub nas!

  Zajrzyj na naszego facebooka!

  Czytaj więcej

Polish Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Japanese Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Aktualności

Galeria

Zaloguj

Jako Liga Baronów jesteśmy w stanie Państwu zaoferować cykl wykładów z zakresu historii XV bądź XVII wieku. Nasza oferta zawiera liczne informacje dotyczące epoki i ustalonych zagadnień. Dbamy o jakość i rzetelność prezentowanego tematu, bez względu na ilość i zawiłość zagadnień. Prezentujemy tematy od uzbrojenia, po życie zwykłych ludzi, z uwzględnieniem replik, modeli i rycin. Nasi członkowie stanowią wykwalifikowaną kadrę ludzi z pasją i wiedzą popartą wieloletnimi studiami z zakresu historii rekonstruowanych przez nas okresów. 
 
Ponadto chętnie podejmiemy się organizacji pokazów walk rycerskich czy szermierki szablą polską osadzoną w realiach XVII wieku. Przygotowany przez nas scenariusz wprowadza w realia pokazu i prezentuje fechtunek w formie sceny rodzajowej. Wszystko to w przystępnej i atrakcyjnej dla widza formie w każdym wieku; od najmłodszych, po śluby czy spotkania firmowe.
 
PROGRAMY 
 
Terra Sarmatica:
 
Kontakty z warszawskim Muzeum w Wilanowie zaowocowały zawiązaniem stałej współpracy, której efektem jest program Terra Sarmatica. Jego zasadniczym celem jest połączenie tradycyjnych działań muzealnych z reprezentowanymi przez Ligę Baronów odtwórstwem historycznym i nowatorskim podejściem do poznawania i odkrywania historii. 
 
Młodzieżowe Zespoły Muzealne:
 
Liga Baronów prowadzi obecnie w ramach programu Terra Sarmatica otwarty projekt Młodzieżowych Zespołów Muzealnych. Celem projektu jest skatalogowanie i opisanie materialnych zabytków kultury sarmackiej jakie zachowały się w naszym kraju. Zespoły działające w projekcie składają się z młodzieży szkolnej pracującej pod okiem doświadczonego muzealnika. Udział w projekcie, oprócz osobistego kontaktu z historią, umożliwia również stałą współpracę z partnerami programu Terra Sarmatica. Przedstawicieli klas, nauczycieli, dyrektorów szkół i wszystkich innych pragnących dowiedzieć się więcej na temat Młodzieżowych Zespołów Muzealnych prosimy o kontakt.
 
 

Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów