Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów

Polish Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Japanese Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Aktualności

Galeria

Newsletter

Zaloguj

Informacje o harmonogramie i wydarzeniu na Facebooku dostępne po rozwinięciu posta. 

Wydarzenie na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje dostępne jest tutaj: https://www.facebook.com/events/369555763438791/?fref=ts

 

Harmonogram XXI Turnieju Bródnowskiego:

 

I. Blok turniejowy i rekonstrukcji historycznych

11/30. - Praska Orkiestra Dęta – marsze wojskowe.
12/00. - Honorowa salwa artyleryjska, oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja zaproszonych do udziału w turnieju Grup Rekonstrukcji Historycznych.
12/30. – Bojowy Turniej Łuczniczy.
12/30. - Kosynierzy Kościuszki - musztra z objaśnieniem jak niebezpieczne dla Moskali były partie kosynierskie.
13:00. - Musztra konna Ułanów z brygady Kawalerii Narodowej 1764 – 1790 (exercunki, łamanie szyków w kłusie i galopie, szarża ławą, władanie lancą i szablą).
13:30. - Bojowy Turniej Szabli Polskiej.
14:30. - Przysięga Kościuszki na rynku krakowskim i bitwa pod Racławicami – inscenizacja słynnej, przysięgi Tadeusza Kościuszki (bohatera dwóch narodów) oraz historia o nie mniej słynnej bitwie chłopów z Moskalami oraz losy Bartosza Głowackiego.
15:30. - Pokaz strzelców - musztra piechoty ukazująca różnicę miedzy rosyjskimi sołdatami a polskimi kosynierami.
16:00. - koncert kapeli Maliszów z Męciny Małej w Beskidzie Niskim
17:00. - Pokaz wyszkolenia bojowego jazdy kozackiej (woltyżerka, dżygitówka, chowanie za koniem, zwisy głową w dół, skoki i zeskoki w galopie).
17:30. - Bitwa pod Krechowcami – inscenizacja z okazji 100 rocznicy bitwy ułanów z 1 Pułku tzw. Legionu Puławskiego, która przeszła do legendy i tradycji Jazdy Polskiej.
18:30. - Uroczyste zakończenie XXI Warszawskiego Turnieju Rycerskiego o szablę Króla Zygmunta III Wazy, wręczenie nagród zwycięzcom turniejów łuczniczego i szabli polskiej, honorowa salwa artyleryjska.

Grupy Rekonstrukcji Historycznej uczestniczące w turnieju:

1. Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe - Liga Baronów.
2. Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii. Konny oddział Ułanów 1 Pułku Ułanów, Krechowieckich im płk. Bolesława Mościckiego,
3. Chorągiew Jazdy Śląskiej z Namysłowa
4. Stowarzyszenie Jazdy Chorągwi Litewskiej z Korbońca k. Mławy, 
5. V Pułk Ułanów Zasławskich z Wyszkowa, 
6. X Pułk Ułanów Litewskich z Zaręby Kościelne, 
7. Chorągiew Zaciężna Ziemi Radziejowskiej,
8. Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznych - 155 infanterie regiment
9. Arsenał - Stowarzyszenie Regimentów i Pułków Polskich 1717-1831
10. Stowarzyszenie Historyczno-Edukacyjne im.7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich
11. Garnizon Fortecy Częstochowskiej
12. Mazowiecka Rota Strzelcza Księcia Janusza.

II. Blok Muzyczny – koncert kapeli Maliszów z Męciny Małej w Beskidzie Niskim

III. Blok Rzemiosł Dawnych i Archeologii Doświadczalnej (warsztaty i pokazy).

IV. Blok Animacji i Zabaw dla dzieci (warsztaty, zabawy, doświadczenia, eksperymenty).

Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów

Blowjob